Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv kategorie „Nezařazené“

Kariérní řád podruhé

K tomu, abych se znova vrátil ke stejnému tématu mě inspiroval kulatý stůl na téma standard učitelské profese (viz: http://www.ceskaskola.cz/2015/06/video-zaznam-kulateho-stolu-o-ucitelske.html) Celý příspěvek »


17. 11.

K výročí událostí roku 89 bychom neměli ve škole úplně mlčet. Co ale říkat těm, kteří to vnímají jen jako  historii? Celý příspěvek »


Kariérní řád – konečně?

Těšíte se? Celý příspěvek »


Veřejné knihovny jako kultůrní centra

Veřejné knihovny přestávají plnit funkce, které od nich očekáváme – to přesto, že jsou stále aktivnější a lepší … Celý příspěvek »


Bez počítače

Lze dnes studovat gymnázium bez vlastního počítače? Ano a úspěšně.

Celý příspěvek »


Zvláštní cesty k úspěšnému učení

Před několika lety jsem měl po dlouhé době možnost učit v jedné třídě dva důležité předměty. Všichni žáci této třídy nejen velmi dobře odmaturovali, ale též studují  úspěšně dál na VŠ. Mohu mít dobrý pocit, že jsem k těmto dobrým výsledkům  přispěl. Ale nevím vlastně vůbec jak. Pravda  je, že jsem právě v této třídě učil zcela jinak než jinde a jindy. Celý příspěvek »


Školní jídelny – včera a hlavně dnes

Školní jídelny trpí dlouhodobě stejnými problémy: Nespokojeností strávníků a diktátem hygieniků. Existuje vůbec řešení? Celý příspěvek »


Co si pamatuji z 2. stupně ZŠ

Pány učitele bez VŠ vzdělání, hromadné propadání mých kamarádů … Asi to bylo tehdy v 60. letech  hodně jiné. Celý příspěvek »


Co si pamatuji z 1. stupně ZŠ?

Hlavně Penicilín, Tetracyklin, Chloramfenikol, horečky a teploty a taky školní družinu. Celý příspěvek »


Rozpaky nad školou

Celý život pracuji jako učitel, úspěšně se blížím k důchodu. Přesto mě celý život provází nedůvěra ke škole a k jejímu smyslu. Neznamená to ale. že neuznávám vzdělání nebo vzdělávání. O školním vzdělávání přesto vážně uvažuji, ale příliš spoléhat na něj podle mne nejde. Celý příspěvek »